Akcje górnicze biją jak Bitcoin na byczym rynku krypto walutowym

Zakłady na bitcoin od miesięcy są przegraną bitwą z kryptonimem o ponad 200% od czasu jego marcowych lowsów. Korzystając z tego rajdu, co więcej, krypto walutowe akcje wydobywcze na rynkach amerykańskich znacznie przewyższają benchmark krypto walutowy.

W ciągu ostatniego roku dwie spółki zajmujące się wydobyciem kryptofuryliny – Riot Blockchain i Marathon Patent Group – zyskały odpowiednio 97% i ponad 128%. W tym samym okresie Bitcoin wzrósł o 3%.
W I kwartale 2020 r. spółki te osiągały umiarkowanie słabe wyniki w zakresie Bitcoinu, ale od połowy kwietnia obie wystartowały.

Wielkość obu firm odzwierciedla stosunkowo niewielkie rozmiary kryptońskiej przestrzeni, przy czym żadna z nich nie odnotowała kapitalizacji rynkowej powyżej 150 mln USD.
„Spillover z wracającego zainteresowania walutami kryptońskimi“ jest jedną z przyczyn ostatnich wzrostów akcji górniczych, jak twierdzi Ryan Watkins, analityk Bitcoin w Messari. „To naturalne, że zapasy górnicze rosną wraz z walutami kryptokurczowymi“, powiedział.

riot-mara
Powroty w związku z zamieszkami, maratonem i Bitcoinem od sierpnia 2019 r.

Źródło: Messari, Yahoo Finance

Zdolność wydobywcza Riot and Marathon wynosi obecnie 357 petahasha i 19 petahasha na sekundę.
Dobre wyniki spółek wynikają z rekordowego wolumenu handlu.

Dzienny wolumen w Maratonie wzrósł do rekordowego poziomu ponad 225 mln dolarów w dniu 3 sierpnia, z 1,6 mln dolarów miesiąc wcześniej. Trzy dni później spółka osiągnęła dwuletni haj w wysokości 5,25 dolarów za akcję.
Po tym, jak przez większą część lipca spółka podała mniej niż 5 mln dolarów, dzienny wolumen Riot również wzrósł do rekordowego poziomu 58 mln dolarów w dniu 3 sierpnia, krótko przed ustanowieniem nowego rocznego haju w wysokości 4,58 dolarów.

„To naturalne, że zapasy górnicze rosną szybciej niż bitcoin, ponieważ inwestorzy ustalają ceny na hossę, co może spowodować wzrost dochodów na balonie“, dodał Watkins.

This entry was posted in Kryptowährung. Bookmark the permalink.

Comments are closed.